T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BİLECİK / BOZÜYÜK - Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi

“Genç Sad┠Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

 

.

.

 

 Bilecik İmam-Hatipler arası Kur´an- Kerim okuma yarışması sonucunda

Söğüt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi  1. oldu (Ömer KURT)

Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi 2.(Sefa AKTAŞ)

Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi  3. (Seyithan TUNCER)

derece almışlardır.

Bozüyük anadolu İmam-Hatip lisesi ve Söğüt Anadolu İmam-Hatip Lisesi 8. Bölgede 8 Nisan ve 15 nisan 2017 tarihlerinde  Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli,Kütahya, İzmir, Bilecik, Eskişehir, Balıkesir illerinin katılacağı yarışmada  ilimizi temsil edeceklerdir. Başarı Dileklerimizle............

 

Bilecik İmam-Hatipler arası Kur´an- Kerim okuma yarışması sonucunda

Söğüt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi  1. oldu (Ömer KURT)

Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi 2.(Sefa AKTAŞ)

Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi  3. (Seyithan TUNCER)

 Hafızlık yarışmasına il ve diğer ilçelerden katılım olmayınca 11.’inci sınıf öğrencisi
Hafız Yusuf Ziya Zencir 8.’inci bölgede ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

 

 Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Oğuz, manevi yapımızın temel taşları olan imam hatip öğrencilerinin toplumun örnek şahsiyetlerini temsil ettiğini söyledi. İmam Hatip okullarının milletimiz için olmazsa olmaz, vazgeçilmez, et ile tırnak misali olduğunu söyledi. Düzenlenen yarışmanın kaybedeni olmadığını vurgulayan Oğuz, yarışmaya katılan her öğrencinin kendileri için birinci olduklarını sözlerine ekledi ve yarışmanın hayırlı olması temennilerinde bulundu.


Yarışmanın jüri üyeliği İlçe Müftüsü Selami Bağcı başkanlığındaki heyet tarafından yapıldı. Yarışmaya Bilecik, Bozüyük, Söğüt, Pazaryeri ve Gölpazarı Anadolu İmam Hatip liselerinin okullarda düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrencileri katıldı. Yarışmaya birbirinden güzel sesler katılırken öğrenciler kendilerini izleyenleri mest etti. En güzel Kur´an-ı Kerim’i Söğüt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Kurt okurken Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sefa Aktaş 2.’inci, Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Seyithan Tuncer 3.’üncü oldu.

Yarışmanın ardından öğrencilere protokol mensupları tarafından ödül ve hediyeleri takdim edildi. Ayrıca Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli tarafından yarışmaya katılan tüm öğrencilere Osmanlı arması hediye edildi. Diğer yandan Kur´an-ı Kerim’i en güzel okuyarak birinci olan Ömer Kurt ve hafızlık yarışmasında birinci olan hafız Yusuf Ziya Zencir Bilecik´i bölge yarışmalarında temsil edecekler.

 

 Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş 20 yıl öncesinde inançlarını yaşamanın zulmünü yaşadıklarını belirtirken bugün gelinen noktaya şükrettiğini söyledi. İl Müdürü Fazilet Durmuş konuşmasında, “Bugün bu yarışmayı izlerken ben 20 yıl geriye gittim. Maalesef biz 20 yıl önce inancımızı yaşamanın zulmünü yaşarken bugün burada Elhamdülillah hafızlarımız ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyan öğrencilerimiz var. Onlarla gurur duyuyoruz. Bu gelecek size ait. 20 yıl önce biz bugün cesaretli olmayı, umutlu olmayı, umudu kaybetmemeyi, dik duruş sergilemeyi ve iman varsa amacına ulaşmanın da yolunun açık olduğunu gördük. Gençlerimiz bugün bunu burada en güzel şekilde ispatladılar. Hepsi gönlümüzün zaten birincileridir. Ben hepsini tekrar tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 01.03.2017 - Güncelleme: 02.03.2017 15:41 - Görüntülenme: 301
  Beğen | 0  kişi beğendi